Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podzimní tvoření

Podzimní tvořeníDatum konání:
1.11.2019

Ve středu 9. října - tak jako každý rok v tomto čase - navštívily děti z družiny oddělení Soviček s paní vychovatelkou Yvetou Běhalíkovou místní knihovnu.Dozvěděly se spoustu nových informací o ježcích, sovách a veverkách. Hledaly ukryté podzimní ovoce, hádaly hádanky, skládaly pohádkové příběhy a na závěr vybarvily ježka s lístečky. Opět můžeme konstatovat, že jsme všichni společně strávili příjemně deštivé odpoledne a budu se opět těšit na další návštěvu.

S radostí jsem v knihovně 11. října přivítala 3. třídu spolu s novou paní učitelkou Kateřinou Pospíšilovou. Žáci se dozvěděli, jak funguje místní knihovna a jak se mohou stát jejími členy. Obdrželi přihlášky, které s rodiči vyplní a knihovnu navštíví.
Dále vypracovali pracovní list s podzimní tématikou. Při malování ježka a lepení podzimních listů poslouchali pohádku O Machovi a Šebestové, kterou přečetla paní učitelka. Potom si konečně mohli prohlédnout knížky, které se nachází v knihovně a do některých z nich se i začetli. Setkání bylo velmi příjemné a doufám, že se zase brzy uvidíme a prohlédneme nové knihy z knižního fondu.

Další milá návštěva se uskutečnila ve středu 16. října, opět dětí z družiny, tentokrát z oddělení Smajlíků. Velice šikovné děti vytvořily pracovní listy též s podzimní tématikou, tentokrát vytvořily hlavičku lišky z javorového listu – viz fotogalerie.