Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Šiškobraní v knihovně

Datum konání: 18. 11. 2023

Milé čtenářky, milí čtenáři,

podzimní dny se krátí a venku již také není moc příjemně, ale nám bylo v sobotu v knihovně teplo i veselo. Posuďte sami, šiškové tvoření se povedlo a především bavilo malé, mladé i duchem mladé. Tvořili jsme věnce, věnečky, různé ozdoby a ti nejmenší si nazdobili stromečky. Co kus to originál a co výrobek to nádhera. Pod taktovkou paní Jitky Šínové, které velmi děkujeme za workshop, to jde opravdu samo a všem.

Sešlo se nás opravdu bohatě a všem zúčastněným velmi děkujeme za účast i spolupráci a budeme se těšit na dalším tvoření.

Nesmím zapomenout představit Vám išišky (6).jpeg knižní novinky měsíce listopadu, jako je například nová kniha od Patrika Hartla-Gazely nebo úplně nová kniha od Roberta Bryndzy-Tíživé ticho!!!!

Na všechny čtenáře se těšíme každé pondělí a čtvrtek, od 13-17 hodin v obecní knihovně, registrovat se můžete během celého roku a je možné i využít služby Odložení z poličky nebo rezervace knihy.

 

Vaše knihovnice.

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 19. 11. 2023 17:09

Sovičky z družiny na návštěvě v knihovně

Datum konání: 23. 10. 2023

Milé čtenářky, milí čtenáři,

školní rok se již započal a s ním jsou u nás v knihovně i pevně spojené návštěvy z místní Základní a Mateřské školy, na které se vždy velmi těšíme.

                 

dušičky (2).jpg

 V pondělí k nám do knihovny zavítalo na 30 žáků ze školní družiny, oddělení Sovičky, v doprovodu paní vychovatelky Yvety Běhalíkové a paní asistentky Míši Novotné. Pro některé žáky to byla první návštěva knihovny a pevně věříme, že nebyla poslední. 

Žáci si prohlédli prostory knihovny, seznámily jsme je s nabídkou knih a možnostmi výpůjček.

Jelikož se nám již kvapem blíží tradiční podzimní slavnost Svátek zesnulých, tak jsme si k této příležitosti přečetli kapitolu Dušičky z knihy Chaloupka na vršku od autorky Šárky Váchové, kterou Vám také vřele doporučujeme ke čtení.

Celý odpolední program jsme završili tvořením papírových svíček, tak abychom i my v knihovně měli tu pravou "dušičkovou" atmosféru a přitom "nepřišli" o knihy.

Žákům i milému pedagogickému doprovodu velmi děkujeme za návštěvu i za přízeň a budeme se opět těšit na další společné setkání.

 

Vaše knihovnice.

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 31. 10. 2023 14:56

Šiškové tvoření

Datum konání: 18. 11. 2023

Milé čtenářky, milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na Tvořivou sobotu u nás v Místní knihovně Horní Moštěnice, která proběhne v sobotu 18. listopadu od 15 hodin.

Tvořením nás provede paní Jitka Šínová a budeme vyrábět ozdoby, věnce a stromečky ze šišek.

Pokud máte vlastní tavnou pistoli, vezměte si ji prosím s sebou, náplně dodáme.

Těšíme se na Vás.

Vaše knihovnice.


Publikováno 23. 10. 2023 16:09

E-kniha zdarma k příležitosti Týdne knihoven

Datum konání: 9. 10. 2023 - 20. 10. 2023

Milé čtenářky, milí čtenáři,

u příležitosti Týdne knihoven, který pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků, s Vámi sdílíme voucher na audioknihu Charlese Martina Když zpívají cvrčci.

Audioknihu je možné stáhnout zdarma na webových stránkách www.palmknihy.cz až do 20. října 2023.

Vaše knihovnice.Tyden_knihoven_2023_banner.jpg

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 9. 10. 2023 13:19

Origami v knihovně

Datum konání: 7. 10. 2023

Mezinárodní den japonského umění Origami proběhne 11. listopadu. V obecní knihovně jsme se na tento den již připravili a v sobotu 7. října jsme si vyzkoušeli toto netradiční umění pod taktovkou paní Petry Pospíšilové z Horní Moštěnice. Zvládli jsme poskládat, nejen již tradiční záložku do knížky, lodičku, ale také překrásné papírové květiny.

Setkání bylo tentokrát komorní, ale za to velmi tvořivé a zábavné.

Všem děkujeme za účast a pomoc s přípravou i vedením.

Listopadové tvoření bude především o šiškách :-D, proto i nadále sledujte naše webové stránky.

Těšíme na Vás v knihovně každé pondělí a nově také ve čtvrtek od 13-17 hodin. 

Vaše knihovnice.387451836_1462954577892809_5114170242772161249_n.jpg

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 8. 10. 2023 7:36

Tvořivá sobota aneb Origami workshop

Datum konání: 7. 10. 2023

               

ORIGAMI JPG.jpg

Milí návštěvníci a přátelé knihovny a tvoření,

rádi bychom Vás pozvali  do obecní knihovny v sobotu 7. října na odpolední workshop věnovaný tvorbě Origami, neboť 11. listopadu je Mezinárodní den tohoto, nejen japonského, umění.

Vhodné i pro začátečníky!

Origami pochází z japonských slov „ori“, což znamená „skládat“, a „kami“, což znamená „papír“. Jeho kolébkou je Japonsko a hlavní jeho podstatou je vytvořit složité objekty nejrůznějších tvarů z kousků čtvercových papírů.

Poprvé se origami objevilo v šestém století, ale až od století sedmnáctého se stalo součástí japonského mainstreamu. Od té doby je používáno pro dekorativní a slavnostní účely, a to nejen v Asii. Origami se ovšem nešířilo do zbytku světa právě z Japonska, ale vyvinulo se nezávisle na něm, ve třináctém století i v Evropě.

Nezapomeňte si dobrou náladu!

Těšíme se na Vás!

Vaše knihovnice.

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 29. 9. 2023 6:40

Spolupráce s knihovnou obce Prosenice

Datum konání: 21. 9. 2023

Ve čtvrtek 21. září proběhlo v obecní knihovně Horní Moštěnice velmi milé a přátelské setkání s vedením knihovny obce Prosenice, při kterém jsme si předávali rady a tipy jak pro Vás, naše čtenáře, nabídku knihoven ještě více obohatit a zatraktivnit. Jaké knihy jsou momentálně nejoblíbenější, jaké aktivity pro Vás můžeme připravit, ale především, jak podpořit četbu u mladších čtenářů.

Paní místostarostka obce Prosenice a také autorka knih pro děti, paní Martina Kolísková, nám věnovala svoji knihu Návrat z minulosti, za kterou velmi děkujeme a ihned po jejím zadání do systému výpůjček, Vám bude k dispozici k přečtení.

Děkujeme za milé setkání a těšíme se i na Vás, na čtenáře!

Vaše knihovnice.20230921_165820.jpg

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 22. 9. 2023 8:05
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nová otevírací doba knihovny a zářijové novinky

Datum konání: 1. 9. 2023

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Colorful Illustrative Library Back to School Classroom Announcement (Dokument (A4 na výšku)).png

 

Milé čtenářky, milí čtenáři,

dovolujeme si Vás upozornit, že se od 1. září 2023 upravuje otevírací doba a knihovna bude otevřena vždy v PONDĚLÍ a ve ČTVRTEK od 13-17 hodin, mimo státní svátky.

Měsíc září je většinou spojen se začátkem nového školního roku a jinak to není ani u nás v obecní knihovně. 

Během letních měsíců se nám podařilo připravit čtenářský koutek pro nejmenší čtenáře, doplnili jsme nabídku Albi knih a nabídku leporel. Přijďte se podívat, opravdu je z čeho vybírat!

Pro začínající čtenáře jsme připravili samostatný "stoleček" s výběrem knih z edice Čteme sami, Moje první čtení, Malované čtení nebo Čtení genetickou metodou.

Na pokročilé čtenáře čeká rozsáhlá nabídka knih z edice Velikáni do kapsy, Holky a kluci, kteří se nebojí být výjimeční, knihy od Davida Walliamse a mnoho dalších.

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Přerově a s podporou našeho váženého pana starosty Ing. Vladimíra Martínka nezapomínáme ani na VÁS, zkušené čtenáře a čtenářky a v měsíci září jsme doplnili knihovnu o nová díla, např. pokračování ságy Nebe nad Kilimandžárem nebo Rodinný hotel, novinka od Roberta Bryndzy - Ďáblova slza, letošní detektivní novinka od české autorky Michaely Klevisové - Vraní oko, a mnoho dalších.

Od 5. října se velmi těšíme na novou knižní cirkulaci, kdy do naší knihovny přibude 150 nových knih.

Těšíme se na Vás!

Vaše knihovnice.

 


Autor: Veronika Pleska Publikováno 22. 9. 2023 7:46
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Třída 3.A v knihovně

Datum konání: 27. 6. 2023

V úterý 27. června, navštívili knihovnu žáci ze 3. A, místní ZŠ Horní Moštěnice. Knihovna nebyla jediným místem, které měli v tento den žáci ještě navštívit, a proto jsme si pro ně připravili luštění a šifru, které jim byly nápomocné poznat další místo, kam mají s paní třídní učitelkou pokračovat.

Jelikož se již blíží prázdniny, připravili jsme si pro tyto žáky otázky z čítanky, která je provázela celým školním rokem. Zodpovězením na otázky se jim podařilo vyluštit tajenku, která zněla XIN CHAO - vietnamsky Dobrý den a za pomocí šifry se dozvěděli, že je v nedaleké večerce čeká ledová odměna.

S dětmi jsme si vysvětlili rozdělení kategorií naučné literatury, a jak tyto odborné knihy, např. o cestování, mohou využít a také si zapůjčili čtení na prázdniny.

Žáky jsme také seznámili s nově zavedenou Knihobudkou v prostorách zdravotního střediska a jejím vy3.A v knihovně (4).jpgužití.

 

Tímto děkujeme paní učitelce Danuši Petrášové za návštěvu knihovny a žákům ze 3. A za vysoké nasazení při luštění a skvělou spolupráci v knihovně.

Dětem přejeme pohodové a zasloužené prázdniny a v novém školním roce se těšíme na další společné akce se ZŠ Horní Moštěnice.

Vaše knihovnice.


Autor: Veronika Pleska Publikováno 10. 7. 2023 14:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sovičky v knihovně

Datum konání: 16. 6. 2023

Sovičky v knihovně (6).jpgV pátek, 16. června, navštívili knihovnu žáci ze školní družiny, z oddělení Soviček. V knihovně i mimo ni, na ně čekal připravený program spojený s historií knihovny a okolními památkami. Celý program byl zakončen přespáním v místní škole. 

Velmi děkujeme paní vychovatelce Yvetě Běhalíkové za připojení knihovny do této školní akce a všem zúčastněným žákům za návštěvu knihovny a skvělou spolupráci.

Více o programu si můžete přečíst na webových stránkách ZŠ Horní Moštěnice.

Odkaz ZDE: 

https://www.zshornimostenice.cz/2023/06/tajemna-noc-u-sovicek/


Autor: Veronika Pleska Publikováno 10. 7. 2023 13:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář