Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc s Andersonem 2023

Noc s Andersonem 2023Datum konání:
31.3.2023

20230331_175249.jpg

V pátek 31. března 2023 proběhla i v naší knihovně již tradiční akce s názvem Noc s Andersenem.

Tato akce probíhá v českých knihovnách již od roku 2000 a je nejen připomínkou k výročí světově nejznámějšího spisovatele pohádek Hanse Christiana Andersena, od jehož úmrtí by v letošním roce uběhlo již skoro 150 let, ale je to také akce, která má dát dětem osobní příklad a ukázat jim, jaká dobrodružství mohou společně s pěkným příběhem zažít.

Letošní ročník se nesl ve vzpomínce na Ferdu mravence, který v letošním roce slaví své 90. narozeniny od svého prvního nákresu.

Připomínkou na méně známou, ale v české literatuře velmi významnou spisovatelku a ilustrátorku Daisy Mrázkovou, která by v květnu oslavila již 100. narozeniny a stejného výročí by se také v listopadu, dožila česká malířka, spisovatelka a ilustrátorka Helena Zmatlíková.

V neposlední řadě jsme si také připomněli již 100 let od vzniku "Disney světa" Waltera Eliase Disneye.

 

Knihovnu navštívily žáci z 1. a 2. tříd místní ZŠ s pedagogickým doprovodem a nejen díky paní Mgr. Kateřině Kalovské zažily kouzelný pohádkový večer. Pohádku jim přišel přečíst pan starosta Ing. Vladimír Martínek, a děti tiše a nadšeně poslouchaly, ale také velmi bystře odpovídaly na všechny kvízové otázky k příběhu.

Odměnou dětem za jejich pozornost a skvělou spolupráci byl nevšední večerní zážitek, ale také sladká odměna v podobě právě Ferdy mravence.

Všem zúčastněným děkujeme za návštěvu knihovny a těšíme na další společně strávený čas s žáky z místní ZŠ, ale také na příští návštěvu dětských čtenářů, třeba v doprovodu rodičů či prarodičů. Velké poděkování patří také paní Ing. Martě Ostrčilové za pomoc s přípravou doprovodných materiálů k výstavě, které budou v knihovně k zhlédnutí do konce dubna. Velké díky také patří manželům Vidlákovým za zapůjčení knih pro děti a Městské knihovně v Přerově za pomoc a podporu při organizování akce.

Více fotografií z pohádkového večera je k zhlédnutí ve fotogalerii https://knihovna.hornimostenice.cz/fotogalerie/noc-s-andersenem-2023

Vaše knihovnice