Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáháDatum konání:
27.10.2021

Ve spolupráci s místní knihovnou se děti ze zdejší základní školy zapojily do projektu Čtení pomáhá.

Projekt podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Cílem je přenést pozornost dětí od počítačových her a sociálních sítí zpět ke knihám a zároveň pomáhat potřebným.

Děti se do projektu přihlásí tak, že se zaregistrují na www.ctenipomaha.cz. Přečtou-li některou z knih uvedených na stránkách na seznamu literatury a dokážou-li znalost knihy vyplněním krátkého kontrolního testu, získávají padesátikorunový kredit. Peníze si však nenechávají pro sebe, ale věnují je na některou z nabízených charit. Každý rok rozdělí Čtení pomáhá až 10 miliónů korun.

Jedná se o konkrétní charitativní projekty, jako je např. příspěvek na výcvik asistenčního psa Denise, knihy psané Braillovým písmem pro nevidomou Aničku, ruční kolo pro Danu, aktivizační pomůcky pro seniory atp. Charitativní projekty do Čtení pomáhá, nominují renomované dobročinné organizace a nadace. V každou chvíli mohou mladí čtenáři vybírat mezi deseti navrženými charitami.

Seznam knih zapojených do Čtení pomáhá je rozdělený do třech věkových kategorií, a to pro žáky 1. až 5. třídy, 6. až 9. třídy. O tom, které knihy jsou a budou součástí Čtení pomáhá, rozhoduje odborná porota, v jejímž čele je Zdeněk Svěrák. Knihy na seznam stále přibývají. Zapojené jsou jak české, tak světové tituly. Mezi dětmi po celou dobu fungování projektu vede Harry Potter a Kámen mudrců a Harry Potter a Fénixův řád.

Děkujeme všem dětem, které se do tohoto projektu zapojily a rodičům, kteří je v této činnosti podporují.