Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Divadelní Noc s Andersenem

Divadelní Noc s AndersenemDatum konání:
22.3.2024

Milé čtenářky, milí čtenáři,

v pátek 22. března jsme se sešli v knihovně při příležitosti již Mezinárodní akce Noc s Andersenem. Tato akce má v místní knihovně již svou dlouholetou tradici. Letos byl program Noci s Andersenem opravdu nabitý zážitky. Starší žáci  z místní ZŠ si připravili pro žáky 2. tříd, pod vedením paní Mgr. Kateřiny Kalovské a paní Yvety Běhalíkové, nádherné divadelní představení věnované příběhu z knihy Sněhová královna, kterou Hans Christian Andersen napsal již před 180 lety. 

Žáci měli také možnost vyslechnout si Hanse Christiana Andersena osobně, v podání pana ředitele místní ZŠ, pana Mgr. Libora Kubíka, který se své role zhostil naprosto úžasným způsobem, a přenesl nás do doby 19. století.

Na programu večera bylo také připomenutí významné události, 100. narozenin významného českého autora Eduarda Petišky. Jedno z jeho děl pro děti, Noc s Andersenem (6).jpg Krtek v kalhotkách žákům přednesl pan starosta Ing. Vladimír Martínek.

Pro žáky byl také připraven doprovodný program v podobě znalostní testu ze čteného textu, uhádnutí autora za pomoci indiciích skrytých v "ledové" kouli, skládání puzzle Petiškových děl nebo vytvoření květin z názvů knih těchto dvou autorů.

Celá akce trvala do večerních hodin a pro žáky bylo připraveno i občerstvení v podobě tematických perníčků se sněhovou vločkou nebo muffinů připravených dle dánského receptu.

Věříme, že se večerní program líbil nejen žákům, ale i všem zúčastněným a my z knihovny moc děkujeme pedagogickým pracovníkům z místní ZŠ, že jste se rozhodli využít prostory knihovny a připravili jste tak krásný a obohacující program pro své žáky.

Vaše knihovnice.

Noc s Andersenem (6).jpg
Noc s Andersenem (1).jpg
Noc s Andersenem (2).jpg
Noc s Andersenem (3).jpg
Noc s Andersenem (4).jpg
Noc s Andersenem (5).jpg
Noc s Andersenem (8).jpg
Noc s Andersenem (9).jpg
Noc s Andersenem (10).jpg
Noc s Andersenem (11).jpg
Noc s Andersenem (12).jpg
Noc s Andersenem (14).jpg
Noc s Andersenem (15).jpg
Noc s Andersenem (18).jpg
Noc s Andersenem (19).jpg
Noc s Andersenem (20).jpg
Noc s Andersenem (22).jpg
Noc s Andersenem (23).jpg
Noc s Andersenem (24).jpg
Noc s Andersenem (25).jpg
Noc s Andersenem (26).jpg
Noc s Andersenem (27).jpg
Noc s Andersenem (28).jpg
Noc s Andersenem (30).jpg
Noc s Andersenem (31).jpg