Úvod > Aktuality > Velikonoční návštěva 4. A v knihovně

Velikonoční návštěva 4. A v knihovně

26.3.2024

v úterý nás v knihovně navštívili žáci ze 4. A z místní ZŠ, pro které jsme si připravili bohatý a věřím, že i zábavný program.

V úvodu jsme si zopakovali pravidla řazení knih v knihovně a tyto nabité vědomosti si žáci mohli vyzkoušet v připraveném testu. Jejich úkolem bylo vyluštit křížovku, kdy museli jednotlivá slova najít v knihách. Legenda obsahovala pouze kategorii knihy, název autora, díla, stranu, řádek a číslo slova, které hledají. Věřím, že se tímto způsobem žáci naučili lépe orientovat v knihovně a již pro ně nebude žádný problém vyhledat si jakoukoliv knihu.

Věnovali jsme se také nadcházejícím velikonočním svátkům a připomněli jsme si význam Velkého pátku a Velikonočních tradic.

Jelikož žáci měli mít výtvarnou výchovu, bylo pro ně připravené tvoření s jarní tématikou - sádrová zapichovátka, která si žáci vybarvili dle svých představ.

Čtenářskou dovednost žáků a pochopení textu jsme si společně ověřili četbou velikonočních vtipů a byla to velká legrace.

Děkuji paní Mgr. Martině Chodilové, že si našla čas pro návštěvu knihovny, dětem za jejich aktivní zapojení a také velké poděkování patří i žákům ze 7. třídy Ádi Zbořilové, Gabriele Jandové a Maxu Mrázkovi za pomoc s přípravou programu v jejich volném čase.

4. A v knihovně (3).jpg
4. A v knihovně (4).jpg