Úvod > Aktuality > Tvořivá sobota aneb Origami workshop

Tvořivá sobota aneb Origami workshop

7.10.2023

ORIGAMI JPG.jpg

Milí návštěvníci a přátelé knihovny a tvoření,

rádi bychom Vás pozvali  do obecní knihovny v sobotu 7. října na odpolední workshop věnovaný tvorbě Origami, neboť 11. listopadu je Mezinárodní den tohoto, nejen japonského, umění.

Vhodné i pro začátečníky!

Origami pochází z japonských slov „ori“, což znamená „skládat“, a „kami“, což znamená „papír“. Jeho kolébkou je Japonsko a hlavní jeho podstatou je vytvořit složité objekty nejrůznějších tvarů z kousků čtvercových papírů.

Poprvé se origami objevilo v šestém století, ale až od století sedmnáctého se stalo součástí japonského mainstreamu. Od té doby je používáno pro dekorativní a slavnostní účely, a to nejen v Asii. Origami se ovšem nešířilo do zbytku světa právě z Japonska, ale vyvinulo se nezávisle na něm, ve třináctém století i v Evropě.

Nezapomeňte si dobrou náladu!

Těšíme se na Vás!

Origami