Úvod > Aktuality > Výstava knih Terryho Pratcheta a knižní novinky v knihovně

Výstava knih Terryho Pratcheta a knižní novinky v knihovně

10.5.2023

20230508_112241.jpg

anglického spisovatele Terryho Pratcheta Vám jistě nemusíme představovat!

Rády bychom Vás pozvaly do místní knihovny na výstavu jeho knih s možností výpůjčky, kterou nám poskytla MK Přerov a my jim za ni velmi děkujeme.

Terry Pratchet se narodil 28. dubna roku 1948 v anglickém Buckinghamu a za svůj život napsal mnoho knih.

Mezi jeho nejznámější dílo patří série děl " Úžasná Zeměplocha"

Knihy si můžete prohlédnout, začíst se nebo i vypůjčit. Tato výstava potrvá do konce měsíce června a věřím, že si i Vy rádi zavzpomínáte na tato úžasná díla od tohoto nezapomenutelného autora.

Pokud, ale fantazy není zrovna Vaším silným "douškem", tak pro Vás v nabídce máme KNIŽNÍ NOVINKY s velkým zastoupením oblíbené americké spisovatelky Nory Roberts, vlastním jménem Elly Wilder, a především její novou knihu PROCITNUTÍ!

Pro knižní novinky nemusíte spěchat, zůstávají v knihovně "na stálo".

Pro snadnější a pohodlnější výběr můžete využít službu knihovny "ODLOŽENÍ Z POLIČKY", kterou naleznete po přihlášení k Vašemu účtu na webových stránkách knihovny.

Přikládám zjednodušený postup, jak si snadno a rychle můžete z pohodlí Vašeho domova nechat připravit Vámi vybranou knihu:

• navštívíte webové stránky knihovny www.knihovna.hornimostenice.cz
  • v pravém horním rohu je žluté tlačítko s nápisem katalog knih - KLIK
  • vstoupíte do katalogu, v če
  • rveném pozadí je nápis Horní Moštěnice.
  • v pravém horním rohu je tlačítko PŘIHLÁŠENÍ - KLIK
  • první řádek - přihlašovací jméno je Vaše čtenářské číslo - máte jej uvedené na čtenářské kartičce knihovny nebo Vám jej sdělíme přímo v knihovně, popřípadě lze zaslat e-mail s dotazem na e-mail: knihovna.mostenice@cbox.cz
  • druhý řádek - heslo - je vaše datum narození, ve zkrácené formě a začíná rokem Vašeho narození. Příklad - datum narození 28.4.1948 - heslo bude 482804, pokud je Vaše datum narození dne nebo měsíce pouze jednočíselné, vždy jej musíte doplnit o číslici 0. KLIK
  • ve spodu pod řádky je v červeném pozadí tlačítko přihlásit - KLIK  a právě jste se dostali tam, kam jste potřebovali!
  • stačí již zadat název knihy, jméno autora nebo jen téma KLIK
  • vlevo dole se Vám zobrazí jestli je kniha dostupná - ZELENÉ POZADÍ. Červené pozadí značí nedostupnost knihy.
  • vpravo dole je tlačítko ZÍSKAT - pokud je kniha dostupná!
  • zobrazí se Vám detail knihy a vpravo dole je tlačítko s červeným pozadím ZÍSKAT! KLIK A MÁTE HOTOVO!
  • již stačí se jen dostavit v pondělí nebo ve středu do knihovny a knihu si můžete vyzvednout. Bude pro Vás zarezervovaná a přichystaná.

Rády Vás uvidíme každé pondělí a středu od 13 - 17 hodin v místní knihovně.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Bedřiška Jurčíková a Veronika Pleska