Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Veverky v knihovně

Datum konání: 21. 3. 2022

Příjemné setkání se uskutečnilo v pondělí 21. března. Do knihovny zavítaly děti ze školní družiny oddělení Veverek.

Zvolili jsme krásný název - "Z pohádky do pohádky".  Děti měly připravené české pohádkové knihy našich nejznámějších autorů - B. Němcové, V. Čtvrtka, K.J. Erbena a dalších, které si mohly prolistovat a začíst se.

Jelikož se blíží 1. duben a s ním spojená akce - "Noc s Andersenem", vzpomněli jsme i na tohoto autora a představili si jeho knihy.

Dále děti vyplnily připravené kvízy a hádanky.

Akce se velmi podařila a budeme se těšit na další návštěvu! - viz fotogalerie


Publikováno 23. 3. 2022 10:39

Smajlíci v knihovně

Datum konání: 11. 3. 2022

Ve středu 9. března jsme přivítali první skupinu dětí ze školní družiny oddělení Smajlíci s paní vychovatelkou Magdou Ludvovou. Tentokrát jsme připravili dětské knihy s detektivní tématikou, které si mohly děti prohlédnout, začíst se a i vypůjčit. Zaregistrovali jsme také velký zájem o novinku z minulého roku, a to jsou interaktivní knihy pro děti - viz fotogalerie


Publikováno 23. 3. 2022 9:53

Nová kniha Lenky Chalupové - Páté jablko

Datum konání: 11. 3. 2022

Přerovská spisovatelka Lenka Chalupová vydává novou knihu - Páté jablko

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-olomoucky-kraj-spisovatelka-chalupova-vydava-knihu-pate-jablko-odehrava-se-v-predmosti-190807#utm_content=ribbonnews&utm_term=spisovatelka%20chalupov%C3%A1&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


Publikováno 11. 3. 2022 11:04

Březen - měsíc knihy

Datum konání: 4. 3. 2022

kniha.jpg

Historie

této akce sahá až do 50. let 20. století, kdy se jednalo o poměrně velký kulturní projekt zaměřený na propagaci knih a jejich dostupnost všem občanům.

Proč je tato akce důležitá?

Schopnost porozumět nejrůznějším textům a kriticky vyhodnotit jejich obsah. Těžký úkol i pro dospělé. Proto je tak důležitá podpora čtenářství a čtenářské gramotnosti již u mladších žáků a pro jejich budoucí zvládnutí dalších cílů, které jsou klíčem k úspěchu v osobním i pracovním životě. Jedním z dalších cílů této akce je v žácích probouzet vášeň ke čtenářství a vytvořit tak podnětné prostředí, které žáky bude rozvíjet a motivovat na jejich cestě vzděláváním.


Publikováno 11. 3. 2022 10:56

Deskohraní

Datum konání: 2. 3. 2022

I když nám stále epidemiologická situace nepřála, přesto jsme si našli čas a v závěru roku se sešly děti školní družiny všech oddělení ke hravému odpoledni s názvem „Knihovnické deskohraní“.

Děti se seznámily s novými společenskými hrami. Tyto hry, jako například Ubongo junior, Tik, tak bum, Hravé kroužky, Grabolo či vědomostní pexeso potrénovaly jak logické myšlení dětí, slovní zásobu, dobrý postřeh, paměť, trpělivost a soustředění. Při hraní děti zažily spoustu legrace a zábavy. Děti se učily hrát férově, užít si hru a hlavně se nezlobit, když prohrají.

Po ukončení byly všechny děti odměněny drobnými cenami. Těšíme se na další setkání při dalším turnaji!

viz fotogalerie


Publikováno 2. 3. 2022 9:37

Jarní cirkulace

Datum konání: 2. 3. 2022

Upozorňujeme naše čtenáře na blížící se  jarní cirkulaci.

Prosíme o kontrolu vypůjčených knih a knihy se zeleným štítkem vraťte zpět do knihovny.

Děkujeme


Publikováno 2. 3. 2022 9:27

Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje

Datum konání: 2. 3. 2022

Tak jak jsme již na našich stránkách uvedli, v minulém roce jsme obdrželi dotaci z Olomouckého kraje ve výši Kč 32 000,-

Jedná se o dovybavení novým posezením pro děti a nového kopírovacího stroje pro potřeby čtenářů.

Již příští týden budou mít děti možnost toto nové posezení vyzkoušet v rámci akce - Březen - měsíc knihy .

Přivítáme jak děti z mateřské školy, tak i školáky ze školní družiny a 1. dubna se budeme těšit na akci "Noc s Andersenem"1646208426354.jpg


Publikováno 2. 3. 2022 9:22

Oznámení o uzavření v období vánočních svátků

Datum konání: 15. 12. 2021

Oznamujeme,

že místní knihovna bude v době od 20. prosince 2021 do 2. ledna 2022

uzavřena.

Těšíme se na Vás opět v pondělí 3. ledna 2022


Publikováno 15. 12. 2021 15:48

Vánoce 2021

Datum konání: 15. 12. 2021

vánoce.jpg

Přejeme krásné vánoce

a hodně zdraví v novém roce


Publikováno 15. 12. 2021 15:45

Projekt Čtení pomáhá

Datum konání: 27. 10. 2021

Ve spolupráci s místní knihovnou se děti ze zdejší základní školy zapojily do projektu Čtení pomáhá.

Projekt podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Cílem je přenést pozornost dětí od počítačových her a sociálních sítí zpět ke knihám a zároveň pomáhat potřebným.

Děti se do projektu přihlásí tak, že se zaregistrují na www.ctenipomaha.cz. Přečtou-li některou z knih uvedených na stránkách na seznamu literatury a dokážou-li znalost knihy vyplněním krátkého kontrolního testu, získávají padesátikorunový kredit. Peníze si však nenechávají pro sebe, ale věnují je na některou z nabízených charit. Každý rok rozdělí Čtení pomáhá až 10 miliónů korun.

Jedná se o konkrétní charitativní projekty, jako je např. příspěvek na výcvik asistenčního psa Denise, knihy psané Braillovým písmem pro nevidomou Aničku, ruční kolo pro Danu, aktivizační pomůcky pro seniory atp. Charitativní projekty do Čtení pomáhá, nominují renomované dobročinné organizace a nadace. V každou chvíli mohou mladí čtenáři vybírat mezi deseti navrženými charitami.

Seznam knih zapojených do Čtení pomáhá je rozdělený do třech věkových kategorií, a to pro žáky 1. až 5. třídy, 6. až 9. třídy. O tom, které knihy jsou a budou součástí Čtení pomáhá, rozhoduje odborná porota, v jejímž čele je Zdeněk Svěrák. Knihy na seznam stále přibývají. Zapojené jsou jak české, tak světové tituly. Mezi dětmi po celou dobu fungování projektu vede Harry Potter a Kámen mudrců a Harry Potter a Fénixův řád.

Děkujeme všem dětem, které se do tohoto projektu zapojily a rodičům, kteří je v této činnosti podporují.


Publikováno 27. 10. 2021 11:18